Kosmetyki z witaminą C - dlaczego warto je stosować?

Kosmetyki z witaminą C - dlaczego warto je stosować?

Dobre kosmetyki zawierają w swoim składzie naturalne składniki intensywnie oddziałujące na skórę. Jednym z nich jest z pewnością kwas askorbinowy, czyli witamina C. To bardzo popularna substancja, będąca jednym z najsilniejszych antyoksydantów stosowanych w kosmetyce. Składnik ten można znaleźć w wielu produktach, jak serum do twarzy z witaminą C lub kremy. Przekonaj się, czy Twoja skóra również potrzebuje takich kosmetyków.

Kosmetyki z witaminą C a oddziaływanie na skórę

Jak już wspomnieliśmy, kwas askorbinowy to najsilniejszy antyoksydant stosowany w branży kosmetycznej. Sprawia, że usuwane są wolne rodniki, które negatywnie wpływają na stan skóry oraz przyspieszają procesy starzenia. Jednocześnie substancja ta bardzo pozytywnie wpływa na kondycję skóry oraz doskonale redukuje przebarwienia. Warto podkreślić, że kosmetyki z witaminą C wyrównują koloryt, a także rozjaśniają cerę. Dzięki temu wygląda zdrowo i promiennie. Co najważniejsze, produkty te można stosować o każdej porze roku.

Za elastyczność i jędrność skóry odpowiada białko, jakim jest kolagen. Niestety wraz z wiekiem, jak też w wyniku procesów starzenia poziom jego syntezy spada. Chcąc poprawić działanie tego białka, warto stosować produkty do pielęgnacji skóry zawierające w swoim składzie witaminę C. W trakcie długotrwałego stosowania poziom syntezy może wzrosnąć nawet kilkukrotnie. To doskonały sposób, który warto zastosować jako profilaktykę przeciwzmarszczkową. Godnym uwagi kosmetykiem jest krem do twarzy z witaminą C, jak THIOSPOT INTENSIVE 30 ML – LIPIFREE® TECHNOLOGY.

Skuteczne serum do twarzy z witaminą C, czyli SYNCHROVIT C

SYNCHROVIT C to skoncentrowane serum liposomowe z witaminą C 10%, sodem i mleczanem cynku. Produkowane jest przez markę Synchroline®. Forma liposomowa witaminy C sprawia, że jest to stabilna substancja i dzięki temu kwas askorbinowy może znacznie głębiej wniknąć w warstwy skóry. Serum SYNCHROVIT C wykazuje bardzo intensywne działanie przeciwzmarszczkowe, a także antyoksydacyjne. Kosmetyk ten jest dobrze tolerowany przez skórę i szybko się wchłania. Kiedy warto zacząć stosować SYNCHROVIT C? W serum warto zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w momencie, gdy zauważysz oznaki fotostarzenia, przebarwienia, w przypadku ziemistej skóry, oznak chronostarzenia, pojawienia się zmarszczek oraz w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Częstotliwość stosowania zależna jest od rodzaju problemów skórnych, niemniej w każdym przypadku warto zastosować kurację przez minimum 10 dni. Chcąc utrzymać zadowalające efekty, powtarzaj ją 4 razy w roku.

Kremy do twarzy z witaminą C

Cera z przebarwieniami wymaga stosowania specjalnych kosmetyków pomocnych w ujednoliceniu jej kolorytu. Najczęstsze miejsca, w których pojawiają się przebarwienia, to: dekolt, łydki, twarz, ramiona raz dłonie. Są to okolice najczęściej wystawiane przez nas na działanie promieni słonecznych. Należy zauważyć również, że przebarwienia to efekt zaburzenia produkcji melaniny. Jeśli chcesz ich uniknąć, powinnaś stosować skuteczną ochronę UV. Ciekawą propozycją są niewątpliwie kremy do twarzy z witaminą C, które w większości dedykowane są do stosowania na noc. Produktem takim jest THIOSPOT INTENSIVE 30 ML – LIPIFREE® TECHNOLOGY marki Synchroline®. To krem o skoncentrowanej formule, przeznaczony do leczenia bardzo intensywnych zmian skórnych. Skład tego kosmetyku opiera się na działaniu aktywnych substancji - fenyloetylu rezorcynolu, acetyloglukozaminy, linolanu etylu oraz kwasu ferulowego, które stopniowo wyrównują koloryt skóry. Jednocześnie sprawiają, że synteza melaniny jest hamowana. Uzupełnieniem terapii wymierzonej w bardzo duże zmiany pigmentacyjne jest krem na dzień z filtrem UV, czyli THIOSPOT ULTRA SPF 50. Kosmetyk ten doskonale rozjaśnia oraz hamuje powstawanie nowych przebarwień. W jego składzie zawarta jest ochrona przeciwsłoneczna, mianowicie filtr ochronny SPF 50+.

All comments