Jak jesienią pielęgnować cerę mieszaną?

Jak jesienią pielęgnować cerę mieszaną?

Skóra mieszana to bardzo powszechny typ cery. Wymaga sporo uwagi ze względu na wydzielające się sebum i wiele innych problemów skórnych, dlatego właściwa pielęgnacja cery mieszanej powinna obejmować przede wszystkim oczyszczanie oraz nawilżanie. Przekonaj się, jak zadbać o ten rodzaj skóry jesienią, kiedy szczególnie narażona jest na różne podrażnienia i doświadcza w silny sposób zmiany sezonu.

Skuteczna pielęgnacja skóry mieszanej jesienią

Jesień i pojawiający się wraz z nią sezon grzewczy sprawiają, że o skórę warto zadbać w odpowiedni sposób. Na zewnątrz można zaobserwować niesprzyjającą pogodę w postaci deszczu, wiatru i coraz niższej temperatury. Pielęgnacja skóry mieszanej w tym czasie powinna przede wszystkim obejmować stosowanie kremów nawilżających. Warto również skupić się na „odbudowie skóry”, zwiększeniu jej elastyczności, jędrności, rozświetleniu i poprawie bariery ochronnej naskórka. W tej roli dobrze sprawdzi się m.in. preparat TERPROLINE. Będący częścią serii TERPROLINE krem do twarzy intensywnie nawilża, poprawia jędrność i elastyczność, a także jest wskazany do stosowania przed i po różnych zabiegach, np. liftingu twarzy czy chemicznym złuszczaniu. Jesień bowiem jest najlepszym okresem na zabiegi medycyny estetycznej.

Nie należy również zapominać, że bardzo istotnym krokiem w pielęgnacji cery mieszanej jest jej oczyszczanie. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie usunąć zgromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia oraz makijaż. Kosmetyk do tego używany bez względu na formę powinien być dopasowany do potrzeb skóry. Niemniej najczęściej wybieranym produktem jest płyn micelarny oraz lekki żel oczyszczający do mycia twarzy.

Warto również dodać, że zarówno kosmetyki oczyszczające, nawilżające, rewitalizujące powinny zostać dobrane do każdej cery indywidualnie. I tak jeśli nasza skóra jest częściowo tłusta, a częściowo sucha oznacza to, że mamy właśnie cerę mieszaną i powinniśmy na co dzień używać kosmetyków do cery mieszanej. To propozycje w pełni odpowiadające potrzebom wskazanego typu skóry. W składzie tych produktów zawarte są substancje wykazujące działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i łagodzące. Dodatkowo kosmetyki te redukują ilość wydzielanego sebum, dzięki czemu skóra jest odświeżona i matowa.

Cera mieszana - charakterystyka

Dla wielu z nas cera mieszana jest dość problematyczna, gdyż wymaga sporo uwagi. Przed rozpoczęciem czyszczenia oraz dalszej pielęgnacji warto dokładnie poznać jej cechy i tym samym wymagania. Ten rodzaj cery łączy w sobie atrybuty skóry tłustej i suchej. Tłusta występuje w okolicach nosa, brody oraz czoła, natomiast sucha pojawia się na skroniach i policzkach. Jak pielęgnować cerę mieszaną? Należy przede wszystkim skupić się na skutecznym oczyszczaniu. Najlepiej, gdy preparaty wykazują działanie tonizujące oraz antybakteryjne. Warto podkreślić również, że skóra mieszana w większości przypadków źle toleruje mocny makijaż. Na co dzień warto więc zachować minimalizm w tej kwestii i zadbać o dobre kosmetyki do oczyszczania skóry. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów skórnych, które zazwyczaj rozpoczynają się od zatkanych porów oraz pojawiającego się sebum.

Codzienna pielęgnacja cery mieszanej

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, podstawą dbania o skórę mieszaną jest jej dokładne oczyszczanie i nawilżanie. Należy jednak zauważyć, że ten rodzaj skóry jest bardzo wrażliwy na działanie promieni słonecznych, dlatego też krem na dzień powinien zawierać w swoim składzie odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną, czyli SPF. Otóż promienie słoneczne nie tylko grzeją, ale i wysuszają naszą cerę. W ten sposób znacznie wzrasta produkcja sebum, ale i przyspieszony zostaje rozwój bakterii. W wielu przypadkach jest to początek znacznie większych problemów skórnych, jak zmiany trądzikowe i inne. Postaw zatem na skuteczną pielęgnację skóry mieszanej z marką SYNCHROLINE!

All comments