Jak poprawnie nawilżać suchą cerę?

Jak poprawnie nawilżać suchą cerę?

Pielęgnacja suchej skóry twarzy i ciała wymaga czasu oraz cierpliwości, gdyż konieczne jest odbudowanie warstwy ochronnej. Dzięki temu skóra staje się odporna na ponowne wysuszenie, a także utratę wody z warstwy naskórkowej. Szeroką i sprawdzoną linię kosmetyków do pielęgnacji cery suchej ma w swojej ofercie marka Synchroline. Zawierają one w swoim składzie specjalne składniki aktywne, dopasowane idealnie do konkretnych problemów skórnych. Dzięki temu skutecznie działają na cerę i poprawiają jej wygląd. Dobór odpowiedniego produktu pozwala we właściwy sposób zadbać o skórę suchą. Przekonaj się, po jaki warto sięgnąć.

Przyczyny cery suchej, a kosmetyki

Skóra sucha może być matowa, delikatna, napięta, szorstka oraz z tendencją do przesuszania. Osoby o tym typie cery bardzo często borykają się z uczuciem dyskomfortu, z jej swędzeniem, a także pieczeniem. Skóra sucha ze względu na swoją budowę dość szybko ulega uszkodzeniom. Jest jednocześnie wrażliwa na wiele substancji zawartych w chemii do prania czy kosmetykach. Dlatego też cera sucha wymaga stosowania dobrze dobranych kosmetyków.

Cera sucha to bardzo często efekt obciążenia genetycznego oraz niewłaściwej pielęgnacji. Skórę może przesuszyć między innymi: korzystanie z solarium, promieniowanie słoneczne, nieprawidłowa dieta, źle wykonywana pielęgnacja czy niewłaściwie dobrane kosmetyki. Pojawiają się wówczas zaburzenia związane z wiązaniem, jak i zatrzymaniem wody w warstwie naskórka. Jednocześnie gruczoły łojowe produkują zbyt małą ilość wydzieliny, doprowadzając tym samym do ubytków w warstwie lipidowej. W efekcie tych zmian skóra traci sprężystość, nawilżenie oraz cenną barierę ochronną.

Pielęgnacja suchej skóry twarzy

Pielęgnacja każdego typu cery powinna rozpocząć się od dokładnego jej oczyszczenia. W tym celu warto użyć aktywnej wody micelarnej, jak Sensicure PWS Physio Water System. Kosmetyk ten doskonale usuwa makijaż, ale i liczne zanieczyszczenia. Jego zastosowanie sprawia również, że skóra odzyskuje dawny blask - poprawia się jej poziom nawilżenia. Płyn micelarny Sensicure dopasowany jest składem do każdego typu skóry, gdyż zawiera cenny glicerol, ksylitol, dimetylosulfonem (MSM) oraz glukonian sodu. Po oczyszczeniu warto zastosować delikatną emulsję Synchrourea, która doskonale i bardzo szybko rozprowadza się po twarzy. Idealnie nawilża, gdyż zawiera w swoim składzie mocznik z kwasem jabłkowym oraz MSM, co dodatkowo łagodzi skórę i działa przeciwzapalnie. Emulsja ta może zastąpić nawilżające kremy do twarzy i ciała, ponieważ wspomniany mocznik (jego zawartość w emulsji wynosi aż 15%) znacznie zmniejsza efekt łuszczenia. Jest to możliwe, gdyż wspomniany mocznik jednocześnie zmiękcza oraz nawilża skórę.

Po jakie kosmetyki warto sięgnąć w trakcie pielęgnacji skóry suchej?

Stosowane kremy nawilżające do twarzy powinny zawierać w swoim składzie substancję wiążącą wodę, ale i zapobiegającą jej utracie. Wysokie stężenie gliceryny w kosmetyku sprawi, że ilość wody w naskórku będzie odpowiednia. Dodatkowo warto wybrać produkt, który będzie bogaty w substancje łagodzące podrażnienia, regenerujące skórę oraz odbudowujące płaszcz lipidowy. Jednocześnie kosmetyki do pielęgnacji skóry suchej nie powinny zawierać etanolu, substancji zapachowych oraz sztucznych barwników. Tylko w ten sposób można uniknąć wielu zaburzeń prowadzących do wysuszenia skóry.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja suchej skóry twarzy? W tej kwestii należy wybrać dobry kosmetyk, ale i zachować systematyczność. Dbanie o skórę suchą musi obejmować skuteczne oczyszczanie, ale i intensywne nawilżanie. O twarz warto zadbać w sposób szczególny, gdyż jest najbardziej narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Poranna pielęgnacja powinna zatem uwzględnić kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym (SPF) czy produkty z serii preparatów uzupełniających pielęgnację marki Synchroline.

All comments