Czym powinny wyróżniać się kosmetyki do skóry wrażliwej?

Czym powinny wyróżniać się kosmetyki do skóry wrażliwej?

Cera wrażliwa charakteryzuje się dużą podatnością na oddziaływanie czynników zewnętrznych, jak niewłaściwie dobrane kosmetyki, mróz, promieniowanie ultrafioletowe czy zanieczyszczone powietrze. W ich efekcie może pojawić się kłopotliwe, ale i bardzo dokuczliwe swędzenie, zaczerwienienie bądź suchość skóry. Sprawia to, że pielęgnacja i nawilżanie cery wrażliwej powinny opierać się na dobrze dobranych kosmetykach zawierających cenne składniki aktywne. Przekonaj się, że właściwy produkt i systematyczność to podstawa troski o cerę wrażliwą. Poznaj najczęstsze błędy w czasie pielęgnacji popełniane przez wiele osób. Pozwól sobie pomóc!

Cera wrażliwa - krótka charakterystyka

Skóra składa się z trzech warstw, wśród których można wymienić: naskórek, skórę właściwą oraz tkankę podskórną. W przypadku skóry wrażliwej mamy do czynienia z nadreaktywnością włókien kolagenowych w naskórku. Jest to jeden z bardziej wymagających typów skóry, który wymaga szczególnej uwagi i odpowiednio dobranych preparatów. Kosmetyki do skóry wrażliwej powinny jednocześnie natłuszczać i nawilżać cerę. Ciekawą propozycją jest z pewnością krem-żel do skóry twarzy, szyi oraz dekoltu, mianowicie Synchroline Sensicure Cream Gel. Kosmetyk ten zawiera w swoim składzie cholesterol i ceramidy, które doskonale wzmacniają barierę ochronną skóry. Preparat ten zawiera MSM, a także lipidy łagodzące liczne podrażnienia i nieprzyjemne zaczerwienienia. Warto także podkreślić, że delikatna, żelowa konsystencja oraz silikonowa formuła stanowią idealną bazę pod makijaż.

Pielęgnacja cery wrażliwej - czego warto unikać?

Pielęgnacja cery wrażliwej jest dość wymagająca, jednak, znając przyczynę jej powstania, można o nią zadbać we właściwy sposób. W trakcie pielęgnacji tego typu cery warto unikać następujących czynności pielęgnacyjnych, mianowicie: mycia z użyciem mydła, kosmetyków na bazie alkoholu, kosmetyków zawierających w swoim składzie dużą ilość barwników oraz składników, gruboziarnistych peelingów, gorących kąpieli czy zbyt mocnego pocierania w trakcie osuszania. Kosmetyki do cery wrażliwej marki Synchroline są dopasowane do potrzeb każdego typu skóry. Stanowią odpowiedź nawet na najwyższe potrzeby. Ukojenie w pierwszym momencie przyniesie woda micelarna Sensicure, która świetnie usunie liczne zanieczyszczenia zgromadzone na skórze oraz makijaż. Stosowanie tego kosmetyku znacznie poprawia odporność cery na czynniki zewnętrzne, jednocześnie bardzo dobrze ją nawilża. Sprawia to, że skóra zyska zdrowy, promienny wygląd.

Krem do wrażliwej skóry twarzy

Krem do wrażliwej skóry twarzy i ciała powinien przede wszystkim wzmacniać barierę ochronną skóry, dzięki czemu będzie znacznie mniej podatna na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Idealny kosmetyk w swoim składzie powinien zawierać również substancje łagodzące, przeciwzapalne, nawilżające, przeciwświądowe czy redukujące podrażnienia. Chcąc kompleksowo zadbać o cerę wrażliwą, należy w pierwszej kolejności właściwie dopasować kosmetyki, a także sposób pielęgnacji. Krótki skład chemiczny to podstawa dobrego produktu do skóry wrażliwej!

Cera wrażliwa wymaga także ochrony przeciwsłonecznej, dlatego pielęgnację na dzień warto uzupełnić o kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Preparaty tego typu doskonale chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a także opóźniają pojawienie się pierwszych oznak starzenia. W ofercie naszego sklepu synchroline.pl można znaleźć kosmetyki charakteryzujące się wysoką ochroną, wynoszącą 30 SPF lub 50+SPF. Pielęgnacja uzupełniająca umożliwia natomiast punktowe i bardzo kompleksowe dbanie o cerę twarzy. Oferta Synchroline obejmuje serum do twarzy oraz preparaty punktowe, które doskonale wspomagają pielęgnację każdego typu skóry. Spełnią oczekiwania pod względem efektywności działania. Koniecznie musisz zapoznać się z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości służymy profesjonalnym wsparciem i doradztwem.

All comments