Dlaczego zimą należy stosować kremy z filtrami?

Dlaczego zimą należy stosować kremy z filtrami?

Promienie słoneczne, zwłaszcza promienie UVA, są bardzo szkodliwe dla skóry. Nie powodują oparzeń słonecznych, jednak mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń komórek skóry. Bardzo ważna jest zatem ochrona przed jego negatywnym wpływem. Codzienna pielęgnacja powinna obejmować stosowanie specjalnych kosmetyków, takich jak kremy z filtrem. Zastanawiasz się, kiedy należy je stosować? Przez cały rok! Przekonaj się, dlaczego pielęgnacja zimą powinna obejmować stosowanie kosmetyków z filtrem.

Stosowanie kremów z filtrem w czasie zimy

Krem na dzień bez względu na porę roku powinien zawierać dobrze dobrane filtry chroniące skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym typu A i B. Warto zauważyć, że wraz ze zmianą pór roku zmienia się również Twoja skóra. W okresie zimy wytwarza znacznie mniej melaniny niż latem, jednocześnie jest bardziej wrażliwa na duże ilości promieniowania UV. Sprawia to, że osoby mające skórę wrażliwą lub delikatną powinny wybrać produkty z linii zapewniającej ochronę UV. Stosowanie preparatów z filtrem sprawia także, że znacznie później pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych propozycji, jednak w przypadku twarzy powinniśmy zwrócić uwagę na kosmetyki o filtrze równym lub większym niż 30 SPF. Ciekawą propozycją są z pewnością kremy z filtrem do twarzy, jak: krem na dzień z filtrem UV - Thiospot Ultra SPF 50 czy emulsja do skóry tłustej i trądzikowej z filtrem ochronnym - Aknicare Sun SPF 30 uznanej na rynku marki Synchroline.

Krem z filtrem zimą? Zdecydowanie tak!

Wielu z nas wciąż zastanawia się, dlaczego zimą powinniśmy stosować kremy z filtrem 50 SPF lub innym. Należy wiedzieć, że w górach promieniowanie ultrafioletowe jest bardzo intensywne. Związane jest to ze śniegiem i lodem, który często długo zalega w tych miejscach. Wspomniany lód i śnieg odbijają promieniowanie UV, dlatego jego moc wzrasta nawet o 80-90%. Sprawia to, że intensywność promieni słonecznych jest wręcz porównywalna z siłą słońca, jaką można zaobserwować w ciepły, letni dzień na plaży. Kolejnym argumentem przemawiającym za stosowaniem kremów z filtrem jest fakt, że promienie UVA są dłuższe i obecne przez cały rok. Promieniowanie UVB jest natomiast krótsze i bardzo intensywne w okresie letnim. Ten rodzaj promieni odpowiada za trudne i dość nieprzyjemne oparzenia słoneczne. Niemniej promieniowanie UVA może powodować liczne problemy skórne, jak: rak skóry, przedwczesne procesy starzenia, przebarwienia czy wiele innych.

Zdrowa i skuteczna pielęgnacja zimą

Zima to szczególny i bardzo wymagający okres dla skóry, dlatego powinniśmy zadbać o nią we właściwy sposób. Dzięki temu zniwelujemy niepożądane skutki niskich temperatur czy chłodnego wiatru. W tym czasie warto więc stosować balsamy i kremy nawilżające, będące idealnym sprzymierzeńcem w walce z przesuszaniem się skóry. Przed wyjściem na zewnątrz odpowiednio wcześnie powinniśmy nałożyć wybrany krem z filtrem mineralnym, który zabezpieczy skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. W trakcie zimy należy unikać nadmiernego złuszczania skóry. Warto również stosować maseczki o właściwościach nawilżających, które dodatkowo odżywiają głębsze warstwy skóry.

Zadbaj o siebie zimą, wybierając kremy z filtrem

Spacer zimową porą, wypad na sanki a może narty na górskich stokach? Możliwości na przyjemne i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu jest wiele, dlatego już dziś zadbaj o zdrową, piękną skórę, wybierając odpowiedni krem z filtrem. Ciekawą ofertę produktów ochronnych UV zawiera marka Synchroline, mianowicie: krem do twarzy Sunwards o SPF 30, krem do twarzy Sunwards o SPF 50+ czy kremy do twarzy BB z filtrem 30 SPF lub 50+ SPF. Warto zauważyć, że kosmetyki te zapewniają wysoką i skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV. Ich zaletą jest niewątpliwie lekka konsystencja oraz właściwości nawilżające. Z pewnością przypadną do gustu każdej osobie bez względu na typ cery. Warto przekonać się o tym osobiście!

All comments