Co daje mocznik w składzie kosmetyków?

Co daje mocznik w składzie kosmetyków?

Jak krem z mocznikiem działa na skórę?

Działanie mocznika zależy od jego stężenia. Głównym celem stosowania tej substancji jest nawilżenie i regeneracja zniszczonej skóry. Krem z mocznikiem łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację naskórka, zmniejsza uczucie napięcia, uelastycznia i zmiękcza skórę, ułatwiając wchłanianie innych substancji aktywnych. Mocznik ma także działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Jest stosowany nie tylko na skórę suchą i zniszczoną, ale też w przypadku różnych ran czy otarć, jednak tylko w odpowiednim, niewielkim stężeniu. Kremy z mocznikiem używane są zwykle przez osoby ze skórą suchą i łuszczącą się oraz takie, które mają skórę odwodnioną, bowiem mocznik zatrzymuje wodę w naskórku. Stosując krem z mocznikiem, poprawiamy kondycję skóry, co bardzo pozytywnie wpływa na jej wygląd. Skóra dobrze nawodniona jest elastyczna, dłużej wygląda młodo, ma mniej przebarwień lub innych niedoskonałości.

Kiedy stosować kremy z mocznikiem?

Krem z mocznikiem wykorzystywany jest przede wszystkim w leczeniu skóry suchej. Jest on silnie nawilżający, a prawidłowy poziom wody sprawia, że skóra staje się gładka, miękka, elastyczna, a także lepiej wygląda. Wspomaga też wchłanianie innych składników odżywczych zawartych w kremach. Kremy z mocznikiem powinien więc stosować każdy, kto chce utrzymać skórę odpowiednio nawodnioną i jędrną, ale warto też pamiętać o właściwościach leczniczych mocznika. Ta substancja chemiczna, której syntetyczny odpowiednik znajduje się w kosmetykach, łagodzi podrażnienia oraz stany zapalne. Działa przeciwbakteryjnie, co wpływa korzystnie na poziom oczyszczenia skóry. Krem z mocznikiem jest wykorzystywany w leczeniu chorób skóry, takich jak atopowe zapalenie skóry. Pomaga zwalczać rozstępy i jest zalecany kobietom w okresie menopauzy, kiedy to spadek poziomu wody jest naturalny.

Krem z mocznikiem do twarzy i ciała

Mocznik ma zbawienny wpływ na skórę całego ciała, dlatego jest stosowany w balsamach i kremach do rąk, nóg, a także twarzy. To właśnie na twarzy skóra jest najbardziej narażona na wysuszenie. Jest to spowodowane jej wystawieniem na wpływy czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy pyły z powietrza. Przez naszą mimikę skóra wokół ust, nosa i oczu, a także na czole jest bardziej rozciągnięta i traci elastyczność. Z racji, że są to naturalne reakcje, nie powinniśmy z nimi walczyć. Lepiej wspomóc naskórek w zwalczaniu efektów niepożądanych. W tym wspierają nas kremy z mocznikiem. Stosując krem do twarzy z mocznikiem, ujędrniamy skórę i wspomagamy jej regenerację, dzięki czemu staje się elastyczna, wygląda zdrowo i młodo. Mocznik nie tylko pomaga zwalczać cellulit, ale także zmniejsza zmarszczki.

Krem do twarzy z mocznikiem na różne typy skóry

Najważniejszym działaniem mocznika jest nawilżenie skóry, dlatego jest powszechnie stosowany przez osoby mające skórę suchą i odwodnioną. Dobrze jednak pamiętać o innych zaletach mocznika. Ten chemiczny składnik wielu kosmetyków jest stosowany również w kremach do cery tłustej i trądzikowej. To, że skóra jest tłusta, nie jest jednoznaczne z jej odpowiednim nawilżeniem. Mocznik pomaga oczyścić naskórek, ujędrnia i uelastycznia skórę. Kremy z mocznikiem powodują, że skóra tłusta wygląda czysto i świeżo. Oczyszczają tłustą cerę, ale też wspomagają leczenie trądziku. Zawarty w kremach mocznik działa przeciwzapalnie, zatrzymując rozprzestrzenianie się trądziku, a także zmniejsza widoczność, a nawet całkowicie usuwa blizny po starych krostkach. Krem z mocznikiem do twarzy pomaga utrzymać dobrą kondycję niezależnie od typu skóry.

Krem z mocznikiem do twarzy a makijaż

Wiele kremów regeneracyjnych nie powinno zawierać żadnych dodatków. Najlepiej nakładać je wieczorem, kiedy nie planujemy już wyjścia z domu. Kremy z mocznikiem są natomiast doskonałą bazą pod makijaż. Nie tylko świetnie wpływają na wygląd skóry, ale też ułatwiają nakładanie kosmetyków upiększających. Jednocześnie sprawiają, że makijaż lepiej wygląda i mniej wysusza skórę. Są zatem wręcz zalecane do stosowania pod makijaż.

All comments