Jak stosować serum do twarzy?

Jak stosować serum do twarzy?

Na rynku kosmetycznym pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania, a producenci gwarantują ich niezawodność. Wśród nich znalazło się również serum, które stanowi bogate w składniki odżywcze uzupełnienie codziennej pielęgnacji. W poniższym artykule podpowiemy, czym właściwie jest serum do twarzy, w jakim wypadku warto postawić na serum do twarzy nawilżające, z witaminą C i/lub z kwasem hialuronowym, a także jak stosować eliksir pielęgnacyjny na co dzień.

Czym jest serum do twarzy?

Serum do twarzy cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet niezależnie od wieku i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Kosmetyk doskonale spełnia się w roli uzupełnienia codziennej pielęgnacji. Wysoko skoncentrowany, zawiera w swoim składzie wiele składników aktywnych, dzięki czemu jego działanie jest znacznie skuteczniejsze aniżeli tradycyjnego kremu. Ponadto serum do twarzy zarówno nawilżające, z wit. C, jak i z kwasem hialuronowym bardzo szybko wchłania się w skórę, nie pozostawiając tzw. uczucia maski. Kosmetyk mogą stosować nie tylko dojrzałe kobiety borykające się z plamami starczymi, bruzdami, zmarszczkami, nieestetycznymi przebarwieniami, ale także młode dziewczyny w walce z niedoskonałościami bądź chcące zapobiec przedwczesnemu pojawieniu się pierwszych zmarszczek.

Serum do twarzy nawilżające a skóra normalna i sucha

Serum_do_twarzyDopasowanie serum do typu cery to jeden z pierwszych kroków, który zbliża do pełnej blasku skóry twarzy. Pierwszym typem jest skóra normalna, która zazwyczaj nie przysparza większych problemów. W jej przypadku preparat jest zazwyczaj stosowany w celu utrzymania odpowiedniej kondycji cery i najlepiej, aby zawierał aloes, który efektywnie ją nawilży i zredukuje ewentualne zaczerwienienia. Jeśli natomiast skóra wpisuje się w definicję cery suchej, postaw na serum do twarzy nawilżające bądź serum do twarzy z kwasem hialuronowym, w którego składzie można znaleźć również niacynamid czy olejki pochodzenia naturalnego. Wszystkie z tych składników to prawdziwa bomba nawilżająca dla skóry, która sprawi, że Twoja cera będzie nie tylko poddana intensywnej regeneracji, ale przede wszystkim odzyska elastyczność oraz odpowiedni poziom nawilżenia.

 Serum do twarzy z witaminą C a skóra z przebarwieniami

Jak z pewnością zdążyłaś już zauważyć, poszukując informacji o serum do twarzy - rodzajów preparatów jest naprawdę wiele, lecz aby produkt okazał się skuteczny, należy go dopasować do indywidualnych potrzeb skóry. Wcześniej zaproponowaliśmy rozwiązania dla skóry normalnej oraz suchej, a teraz nadszedł czas, aby podpowiedzieć, jakie serum do twarzy wybrać, mając cerę dojrzałą, problematyczną lub z przebarwieniami. W każdym z wymienionych przypadków najlepiej sprawdzi się serum do twarzy z wit. C dodatkowo wzbogacone sodem i mleczanem cynku z serii SYNCHROVIT, zapewniające działanie przeciwzmarszczkowe oraz antyoksydacyjne. Można je stosować również w ramach profilaktyki, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. W przypadku cery problematycznej również warto zastosować serum do twarzy z witaminą C, posiadające w swoim składzie także cynk i retinol - składniki, które efektywnie przeciwdziałają powstawaniu nowych wyprysków czy zaczerwienień.

 Rytuał pielęgnacyjny z udziałem serum do twarzy nawilżającego, z witaminą C i kwasem hialuronowym

Niezależnie, na które serum do twarzy się zdecydujesz - nawilżające, z witaminą C czy kwasem hialuronowym, musisz pamiętać, że jest to kosmetyk pełniący rolę uzupełnienia rytuału pielęgnacyjnego. Nie stanowi on zamiennika dla tradycyjnego kremu, a wręcz wskazane jest, aby stosować je razem. Co to oznacza? Odpowiedź jest banalnie prosta! Po dokładnym oczyszczeniu i tonizowaniu skóry twarzy nakładamy 2-3 krople i delikatnie wklepujemy w skórę. Gdy kosmetyk się wchłonie, w następnej kolejności należy wklepać krem. Serum do twarzy nawilżające, z kwasem hialuronowym czy witaminą C należy stosować wraz z kremem, gdyż substancje aktywne zawarte w preparacie mogą szybko stracić na intensywności, a co za tym idzie, efekty będą niewidoczne gołym okiem. Krem pełni funkcję tarczy - zabezpiecza przed “ulotnieniem się” zawartych w serum składników.

All comments