Miejscowe leczenie trądziku - o czym należy pamiętać?

Miejscowe leczenie trądziku - o czym należy pamiętać?

Trądzik jest mylnie postrzegany jako zmiany skórne, z którymi borykają się osoby od 12. do nawet 20. roku życia. W rzeczywistości wypryski, stany zapalne i nieestetyczne przebarwienia mogą występować również u osób starszych, które okres dojrzewania mają już dawno za sobą. Aby być przygotowanym na wszelkie ewentualności, warto mieć w swojej kosmetyczce preparaty, które sprawdzą się podczas miejscowego leczenia trądziku. W poniższym artykule opowiemy, czym jest trądzik, jakie są jego przyczyny, a przede wszystkim, jak go wyleczyć oraz jaki płyn punktowy na wypryski sprawdzi się w roli uzupełnienia pielęgnacji skóry twarzy z tendencją do trądziku.

Trądzik - co to takiego?

Można wyróżnić kilka rodzajów trądziku, ale w poniższym artykule skupimy się na najpopularniejszym z nich, czyli trądziku pospolitym. To nic innego, jak przewlekła choroba zapalna gruczołów łojowych oraz ujść mieszków włosowych, której towarzyszą zaskórniki - otwarte i zamknięte - oraz wypryski zapalne w postaci krostek i grudek. Trądzik pospolity najczęściej występuje na skórze twarzy w strefie T, obejmującej okolice czoła, nosa i brody. Jednak wypryski, przebarwienia oraz wcześniej wspomniane stany zapalne mogą pojawić się także na szyi, ramionach, plecach, klatce piersiowej czy dekolcie. Zmiany trądzikowe są wynikiem nadmiernego wydzielania się sebum, które przyczynia się do przetłuszczania się skóry, a co za tym idzie, jej świecenia.

Jakie są przyczyny trądziku?

Jak już wspomnieliśmy, zmiany trądzikowe pojawiają się wskutek nadmiernego gromadzenia się w ujściach gruczołów łojowych martwych komórek oraz sebum. W rzeczywistości główna przyczyna tego zjawiska nie została ustalona. Niemniej na pojawienie się trądziku oraz stanów zapalnych mogą mieć wpływ m.in.:

 • uwarunkowania genetyczne,
 • zaburzenia hormonalne,
 • zażywanie poszczególnych leków np. sterydów lub farmaceutyków przeciwpadaczkowych,
 • czynniki stresogenne,
 • nieprawidłowo dopasowana pielęgnacja,
 • nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny,
 • nadmierna potliwość,
 • nieprawidłowo zbilansowana dieta,
 • wysoki udział białka w diecie,
 • spożywanie czekolady w nadmiernych ilościach,
 • stosowanie ostrych przypraw,
 • palenie papierosów.

Wyżej wymienione przyczyny w większym lub mniejszym stopniu przyczyniają się do rozwoju trądziku pospolitego, który można wyleczyć za pomocą stosownych leków lub odpowiedniej pielęgnacji, dostosowanej do indywidualnych potrzeb skóry. Jeśli jednak Twoja skóra nie przysparza większych problemów, a wypryski pojawiają się sporadycznie, warto obserwować swój organizm oraz zainwestować w żel punktowy na trądzik z linii Aknicare.

Jak wyleczyć trądzik?

Leczenie trądziku to długotrwały proces, podczas którego niezbędna okazuje się prawidłowa pielęgnacja. Zmiany trądzikowe mogą mieć zarówno charakter łagodny, jak i ciężki. Jeśli borykasz się z trądzikiem łagodnym, odpowiednia pielęgnacja powinna w zupełności wystarczyć. Natomiast w przypadku trądziku ciężkiego należy niezwłocznie udać się do dermatologa, który dostosuje leczenie. Mając na uwadze skalę problemu, należy dobrać preparat w taki sposób, aby był on jak najlepiej dostosowany do naszej cery. Żel na trądzik - Aknicare Fast CreamGel to produkt o niezwykle szybkim działaniu. Doskonale sprawdzi się w terapii różnych odmian trądziku, zwalczając nie tylko zaskórniki, ale także ewentualne stany zapalne. Bogaty w składniki aktywne oddziałuje bezpośrednio na jednostki włosowo-łojowe, skutecznie zapobiegając nadmiernemu wydzielaniu łoju, kojąc stan zapalny i zarazem podnosząc odporność cery na szkodliwe działanie promieniowania UV. Żel na trądzik z linii Aknicare należy aplikować na dokładnie oczyszczoną, suchą skórę twarzy, delikatnie wmasowując w miejsce występowania wyprysków do momentu całkowitego wchłonięcia.

Płyn punktowy na trądzik - Twój sprzymierzeniec w walce o piękną skórę

Z pewnością nie raz po przebudzeniu zauważyłaś, że na Twojej twarzy pojawili się tzw. nieproszeni goście w postaci wyprysków, którym towarzyszył stan zapalny. Nie martw się, każdy z nas tego doświadczył. Na szczęście na sklepowych półkach można znaleźć wiele rozmaitych produktów dedykowanych cerze trądzikowej, od cleanserów, przez kremy na dzień i na noc, po maści punktowe, które właśnie w takie dni stają się naszym nieodzownym sprzymierzeńcem.Płyn punktowy na trądzik to doskonała propozycja dla osób, które na co dzień nie mają większych problemów skórnych, lecz szukają tajnej broni, dzięki której formujące się lub istniejące już zmiany zapalne zostaną zniwelowane. Aknicare SR Skin Roller to jedyny taki płyn punktowy na wypryski w formie rollera na rynku, który skutecznie usuwa pojedyncze zmiany trądzikowe, a także nieestetyczne przebarwienia. Dzięki skoncentrowanej formule na bazie alkoholu gwarantuje znacznie lepsze przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry, zarazem działając przeciwbakteryjnie. Stosowanie punktowego płynu na trądzik może pomóc również w zmniejszeniu produkcji łoju.

All comments