Jakimi kosmetykami pielęgnować cerę naczynkową?

Jakimi kosmetykami pielęgnować cerę naczynkową?

Cera naczynkowa jest wrażliwa i delikatna. Z uwagi na to, jest również zdecydowanie bardziej podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Cechą charakterystyczną cery naczynkowej może być pojawianie się rumieńca, który utrzymuje się przez okres kilku godzin. Najczęściej dochodzi do tego w sytuacjach stresowych, po spożyciu alkoholu lub w przypadku nagłej zmiany temperatury. Zaczerwienienie skóry może być więc oznaką, że należy odpowiednio zadbać o swoją cerę. Pomogą w tym właściwie dobrane kosmetyki do cery naczynkowej. W jaki sposób je wybrać? Jak zadbać o poprawną pielęgnację cery?

Problematyczna cera naczynkowa

Poszczególne rodzaje cery znacząco się od siebie różnią i wymagają innych zabiegów pielęgnacyjnych. Cerę naczynkową charakteryzują rozszerzone oraz umieszczone płytko pod skórą naczynia krwionośne. Pod wpływem występowania różnych czynników mogą pojawiać się rumieńce, opuchlizna, pieczenie lub swędzenie. Tego rodzaju objawy najczęściej występują w okolicach policzków, nosa i brody. Cera naczynkowa ujawnia się pod wpływem działania żeńskiego hormonu płciowego - estrogenu. Działa on na mięśniówkę naczyń w sposób rozluźniający. W rezultacie skóra robi się cieńsza i bardziej wrażliwa.

W jaki sposób prawidłowo dbać o cerę naczynkową?

Zaczerwienienie skóry twarzy można eliminować poprzez stosowanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. W przypadku cery naczynkowej najważniejszy element stanowi prawidłowe oczyszczanie skóry twarzy. Kosmetyki do twarzy muszą być delikatne i dedykowane bezpośrednio do cery naczynkowej. Należy również uważać na temperaturę wody. Nie może być ona za wysoka, bowiem ciepło jeszcze bardziej rozszerza naczynka. Dokonując zakupu kosmetyków do cery naczynkowej, koniecznie należy zapoznać się z ich składem. Zdecydowanie lepiej unikać produktów, które zawierają alkohol etylowy, mentol, glikol lub aceton. Cera naczynkowa źle reaguje na tego rodzaju składniki. Dla bezpieczeństwa najlepiej jest wykorzystywać serie kosmetyków, które dedykowane są bezpośrednio do określonego rodzaju cery. Ważne jest także regularne stosowanie kremów. Latem powinny chronić one przed promieniowaniem UV, natomiast zimą zapewnić właściwą ochronę przed mrozem.

Produkty kosmetyczne dedykowane do cery naczynkowej

Osoby borykające się z problemami dotyczącymi cery naczynkowej, w codziennej pielęgnacji wykorzystać mogą kosmetyki z serii Rosacure. Żel do twarzy o natychmiastowym działaniu przyniesie szybkie ukojenie dla piekącej skóry. Właściwości przeciwzapalne ograniczają zaczerwienienie skóry twarzy i zmniejszają dyskomfort związany z jej szczypaniem. Dodatkowo znajdujący się w składzie żelu kwas hialuronowy, zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia skóry.

Stosować można także krem koloryzujący do twarzy z filtrem ochronnym. Z jego pomocą możliwe staje się wyrównanie kolorytu skóry oraz zamaskowanie zaczerwienień powstałych w wyniku rozszerzonych naczynek. Obecność filtrów dodatkowo zabezpiecza przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Szczególnie w okresie letnim ważne jest zabezpieczanie twarzy kremem do twarzy z filtrem ochronnym. Tego rodzaju preparat łączy ze sobą funkcje pielęgnacyjne oraz fotoochronne.

Na co uważać przy cerze naczynkowej?

W celu uniknięcia przykrych dolegliwości związanych z cerą naczynkową, oprócz właściwej pielęgnacji za pomocą dedykowanych kosmetyków, należy również wystrzegać się określonych zachowań. Z całą pewnością niewskazane są gorące kąpiele oraz wizyty w saunie. Na cerę niekorzystnie będzie oddziaływać również solarium oraz długotrwałe przebywanie na słońcu. Pewne obostrzenia dotyczą także spożywania posiłków oraz napojów. Nie zaleca się picia gorącej herbaty i kawy, spożywania alkoholu i ostro przyprawionych potraw. Warto również zwrócić uwagę na swoją dietę, spożywać większą ilość owoców oraz warzyw, a także przyjmować większe ilości witaminy C, K oraz PP.