Jak pielęgnować skórę pod oczami?

Jak pielęgnować skórę pod oczami?

Opuchlizna i cienie pod oczami - poznaj ich przyczyny

Przyczyn powstawania cieni pod oczami może być naprawdę wiele. Mogą się wiązać z zastojem limfy pod skórą, która jest jednym ze skutków przemęczenia lub nieprzespanej nocy, jak też z uwarunkowaniami genetycznymi tj. budową oka czy niezwykle cienką skórą w tym obszarze. Średnia grubość skóry w okolicach oczu wynosi 0,5 mm. Ponadto na opuchliznę, cienie oraz przyśpieszony proces starzenia się skóry pod oczami mają wpływ również, takie czynniki, jak:

 • choroby bądź inne zaburzenia prawidłowego funkcjonowania organizmu,
 • chroniczny stres,
 • używki, w szczególności papierosy oraz alkohol,
 • nadmierne odwodnienie organizmu,
 • złe nawyki żywieniowe - spożywanie w dużych ilościach tzw. fast foodów,
 • wielogodzinna praca przed monitorem komputera.

Niemniej należy pamiętać, że w większości przypadków skóra wokół oczu zazwyczaj jest odzwierciedleniem ogólnej kondycji organizmu, dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednią ilość snu każdego dnia oraz regularne stosowanie efektywnego kremu pod oczy na cienie.

Jaki powinien być dobry krem na cienie pod oczami?

W asortymencie sklepów stacjonarnych oraz internetowych można znaleźć naprawdę wiele propozycji kremów na cienie pod oczami. Jednak skąd wiedzieć, że wybrany przez nas produkt spełni nasze oczekiwania i zniweluje nieestetyczne cienie czy obrzęki? Otóż dobry krem na cienie pod oczami powinien przede wszystkim:

 • wyróżniać się składem bogatym w naturalne składniki odżywcze,
 • zapewniać długotrwałe nawilżenie,
 • efektywnie wpływać na elastyczność skóry pod oczami,
 • zawierać filtry przeciw promieniowaniu UVA i UVB,
 • zostać przebadany dermatologicznie i okulistycznie,
 • nie zawierać substancji drażniących,
 • nie powodować natychmiastowego podrażnienia spojówek,
 • zachować pH właściwe dla skóry w okolicach oczu.

Jaki krem na cienie pod oczami wybrać?

Krem na cienie pod oczami, podobnie jak inne produkty do codziennej pielęgnacji, powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb naszej skóry. Jeśli skóra wokół Twoich oczu nie przysparza Ci większych problemów, wystarczy zastosować tradycyjny krem nawilżający, równocześnie pamiętając jednak, aby w tych okolicach szczególnie nie obciążać skóry za pomocą tłustych preparatów. Natomiast dla skóry wrażliwej z tendencją do podrażnień, obrzęków czy alergii zalecamy dobry krem na cienie pod oczami, w którego składzie można znaleźć ceramidy, kolagen, elastynę czy liposomy. Oczywiście w sprzedaży można znaleźć również krem na cienie pod oczami dedykowany osobom po 30., 40. czy 50. roku życia. W takim przypadku produkty powinny przede wszystkim ujędrniać skórę wokół oczu, a co za tym idzie, wyróżniać się składem bogatym w witaminę A, E, przeciwutleniacze oraz koenzym Q10, który coraz częściej można znaleźć również w kremach i serum. Niemniej, jeśli zależy Ci na zachowaniu optymalnego poziomu nawilżenia, polecamy zapoznać się z produktami z serii SYNCHROVIT, a dokładnie kremem do delikatnej skóry wokół oczu i ust, który charakteryzuje się działaniem przeciwzmarszczkowym, odmładzającym, niwelującym kurze łapki oraz zmarszczki w okolicach oczu. Podobnie jak uelastyczniający preparat do skóry okolicy oczu i ust, który może być stosowany po zabiegach medycyny estetycznej.

Serum_do_twarzy

Jak stosować krem rozjaśniający cienie pod oczami?

Podobnie jak w przypadku innych produktów do pielęgnacji, aby krem pod oczy na cienie był skuteczny, należy zadbać o jego prawidłową aplikację. Przede wszystkim warto unikać „agresywnego” wcierania kremu ze względu na to, że skóra pod oczami, jak wspomnieliśmy, jest niezwykle delikatna. Najlepiej, aby preparat został wklepany i – co więcej – połączony z masażem, który nie zaszkodzi, a najprawdopodobniej wzmocni skuteczność produktu. W jaki sposób? Otóż wykonując masaż, pobudzisz krążenie krwi oraz limfy w tej okolicy, niwelując powstawanie zastojów. Należy również wziąć pod uwagę, że krem rozjaśniający cienie pod oczami nie powinien być aplikowany zbyt blisko dolnej powieki, gdyż chcemy uniknąć wystąpienia ewentualnych podrażnień.

All comments